Jak wybrać dobrego optyka?

Kiedy pojawiają się problemy ze wzrokiem, zaczynamy szukać optyka. Bardzo istotne jest, aby nie wybrać przypadkowego salonu optycznego, gdyż odpowiednio dobrane soczewki lub okulary to niezbędna rzecz do codziennego funkcjonowania, jeśli będą źle dopasowanego – spotkamy się z wieloma nieprzyjemnościami (np. bóle głowy), ale przede wszystkim nie będziemy prawidłowo widzieć. Na co zwrócić uwagę, wybierając optyka? Sprawdziliśmy.

Zwróć uwagę na wykształcenie

Zgodnie z prawem, osoba prowadząca firmę świadczącą usługi optyczne, nie musi posiadać stosownych kwalifikacji. Z tego też powodu ważne jest, aby się upewnić, że trafiliśmy w dobre ręce, powinniśmy zwrócić uwagę na jego wykształcenie. Obecni fachowcy z tej dziedziny chłoną wiedzę na wiele sposobów – czy to w szkołach policealnych, czy na wyższych uczelniach. Ich program nauczania obejmuje także istotne elementy z wiedzy medyczny, podstawy fizjologii oraz anatomii układu wzrokowego, dzięki czemu w późniejszym etapie umożliwia to wnikliwą analizę przyczyn niedostatków dobrego widzenia, a także pozwala na odpowiedni dobór okularów czy soczewek.

Wywiad z pacjentem – obowiązkowy

Niezwykle ważne jest to, że przychodząc do profesjonalnego salonu optycznego, nie powinniśmy się czuć tak, jakbyśmy byli w sklepie z okularami. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na podejście optyka do każdego klienta. Powinno być ono całkowicie indywidualne, co do każdej osoby. Dobry optyk powinien także potrafić zadać odpowiednie pytania każdemu potencjalnemu pacjentowi.

Sprzedawcy okularów – uważaj

Na rynku spotkamy się na pewno z grupą optyków, którzy skupiają się głównie na sprzedaży okularów i skupiają się na tym, co modne. Optyka jest dla nich biznesem, na którym można zarobić, skupiając się tylko i wyłącznie na modzie. Co robić, kiedy zetkniemy się z takim sprzedawcą okularów? Jeśli zależy nam na dobrym widzeniu i profesjonalnym podejściu do problemu – idź do innego optyka, fachowca, który przyjrzy się Twojemu problemowi.

Podsumowując, jak widzimy, wybór dobrego optyka to nie taka prosta sprawa. Zanim dokonamy ostatecznego wyboru, warto poczytać opinie na temat danego specjalisty w Internecie, dzięki czemu przekonamy, czy dany fachowiec jest wart naszego zaufania.

Optyk