Czy warto nosić soczewki jednodniowe zakupione w Piotrkowie Trybunalskim?

Soczewki kontaktowe cieszą się ogromną popularnością, zwłaszcza wśród osób młodych. Ich noszenie jest zdecydowanie bardziej komfortowe niż okulary. Prawidłowo dobrane i właściwie stosowane soczewki nie są przez nas wyczuwane. Oprócz najpopularniejszych soczewek miesięcznych coraz więcej osób decyduje się na soczewki jednodniowe. Jakie są ich największe zalety?

Jak stosować soczewki jednodniowe?

Jak sama nazwa już wskazuje, soczewki jednodniowe są soczewkami jednorazowymi. Można nosić je wyłącznie przez jedną dobę i nie powinno się wkładać ich ponownie. Po wyjęciu soczewki należy je po prostu wyrzucić. Muszą o tym pamiętać szczególnie te osoby, które na co dzień noszą klasyczne soczewki miesięczne. Nie wolno ich ze sobą mylić. Soczewki jednodniowe łatwo rozpoznać, gdyż są one nieco bardziej delikatne i cieńsze. Wiele osób waha się jednak, czy warto w nie zainwestować. Koszt soczewek jednodniowych jest nieco wyższy od tych wielorazowych.

Gdzie znajdziesz tanie i dobre?

Soczewki kontaktowe powinno się kupować wyłącznie w profesjonalnych salonach optycznych. Duży wybór oferuje między innymi zakład optyczny Punkt Widzenia z Piotrkowa Trybunalskiego. Jednym z częstych błędów jest kupowanie soczewek na aukcjach internetowych, które nie są weryfikowane. Zdarza się, że są one wykonane z niewłaściwych materiałów i przyczyniają się do występowania reakcji alergicznych oraz infekcji. Nie warto oszczędzać tych kilku złotych na opakowaniu i wybierać soczewek, które mogą Ci zaszkodzić.

Zalety soczewek jednodniowych

Bez wątpienia soczewki jednodniowe mają mnóstwo zalet. Wśród najważniejszych można wymienić:

  • Wygoda – nie trzeba kupować dodatkowych płynów i pojemniczków, gdyż po zdjęciu soczewek po prostu się je wyrzuca, a kolejnego dnia wkłada nowe.
  • Higiena – w pojemniczkach do przechowywania soczewek wielorazowych mogą rozwijać się drobnoustroje przeniesione tam podczas codziennego zdejmowania i wkładania ich. Bardzo często powoduje to infekcje oka lub dyskomfort wywołany niewielkimi ciałami obcymi. Soczewki jednodniowe są o wiele bezpieczniejsze pod tym względem.
  • Komfort – soczewki jednodniowe są cieńsze i delikatniejsze. Zapewniają doskonałe nawilżenie oraz dobre przepuszczanie tlenu. Zdecydowanie rzadziej występują problemy z wysuszeniem oczu, ich zaczerwienieniem oraz pieczeniem. Jeśli soczewka zaczyna uwierać, można od razu wymienić ją na nową, co nie powoduje tak dużej straty finansowej, jak wyrzucenie soczewki miesięcznej.

Nie da się ukryć, że w przypadku soczewek kontaktowych to właśnie te cechy są kluczowe. Jeśli nie jesteś przekonany, warto kupić soczewki jednodniowe na próbę lub poprosić o darmową próbkę w salonie optycznym.